Пекарські та жарочні шафи: принцип роботи, відмінності і призначення
І жарочні і пекарські шафи відносяться до промислового теплового обладнання, що широко застосовується в гарячих цехах, харчоблоках їдалень, шкільних їдалень, ДНЗ та ін.. Вони мають свої конструктивні особливості та сферу використання.
Будова і призначення жарильної шафи
Універсал гарячого цеху, в ній проводять майже всі види теплової обробки:
- смаження;
- запікання;
- тушування;
- випічку;
- розігрів готових страв;
- размороження;
- сушку і в'ялення.
Корпус і двері теплоізольовані, що не дозволяє перегріватися обшивці шафи. Як правило, дверцята виготовляють з харчової нержавіючої сталі, так, як і корпус. У більш дорогих моделей в дверцятах є вставки з загартованого скла, це дозволяє спостерігати за процесом готування.
Нагрів проводиться за рахунок тенів — трубчастих електронагрівачів (звичайно ж для обладнання, що працює від електромережі). Кожна камера забезпечена двома тенами — зверху і знизу, нижній ізольований металевим листом, верхній — відкритий. Нагрівальний елемент розташовується на всій площі, як знизу так і верху, що забезпечує рівномірну термообробку їжі.
Піч працює в температурному діапазоні від 20 °С. Верхня межа варіюється для різних моделей по різному — 270, 300 й 320 °С. Обраний кухарем температурний режим підтримується за допомогою термодатчика, що вимірює температуру, і термостата — що регулює її.
Більш кращі шафи, в яких передбачена примусова конвекція — циркуляція повітря, яку забезпечує спеціальний вентилятор. Завдяки їй блюдо прогрівається рівномірно, з усіх боків і на всю глибину. Це дозволяє готувати великі шматки м'яса або цільні тушки, робити смачну запіканку. Зовні на блюді утворюється апетитна скоринка.
Головне питання при виборі жарочної шафи — на скільки секцій брати? Вони бувають одно-, дво-, та трисекційні.
Кожна секція автономна і дозволяє готувати одночасно різні страви з різним температурним режимом.
Якщо у вас невелике кафе або бар, досить односекційної. Для ресторану, в залежності від посадочних місць і прохідності, потрібно брати дво- або трисекційний. Їдальні, в тому числі на підприємстві, у школі, дитячому садку, лікарні, військовій частині, вимагають вже трисекційного жарочної шафи.
Зазвичай, в комплекті з шафою, йдуть листи (деко).
Пекарська шафа і її особливості
Використовується в основному для виготовлення хлібобулочних і кондитерських виробів, здобної випічки.
Схожа на жарочну як зовні, так і за принципом роботи. Нагрівання відбувається за рахунок ТЕНів, в моделях подорожче передбачена примусова конвекція.
Основна особливість — наявність парогенератора. Висока вологість запобігає висиханню виробів і пом'якшує скоринку. Хліб і пиріжки не потрібно перевертати — завдяки гарячому пару вони рівномірно запікаються з усіх боків.
Для випічки хліба використовують спеціальні форми, інші вироби готують на деках.
Вибір пекарської шафи завжди однозначний, якщо на підприємстві основний напрямок — це випічка .
Шафа для смаження або пароконвектомат?
Величезною популярністю у кулінарів користується пароконвектомат — обладнання ,що дозволяє максимально точно підібрати потрібний варіант теплової обробки до кожної страви окремо, завдяки тонкому поєднанню примусової конвекції й пару. Єдиний недолік цього приладу — його вартість.
Якщо ваш бюджет обмежений, і пароконвектомат не по кишені, сміливо вибирайте жарочну шафу — протягом довгих років вона дозволить готувати смачно і багато!
Опублікував: HoReCa-професійне обладнання
Супутні Товари
Шкаф жарочный одна секция с 1 конвекцией
Шафа жарильна, одна секція з 1 конвекцією для випічки хлібобулочних виробів, смаження м'яса, риб..
26352 грн.
Жарочный шкаф три секции с 3 конвекциями
Жарильна шафа три секції з 3 конвекціями для випічки хлібобулочних виробів, смаження м'яса, риби..
76296 грн.
Жарочный шкаф две секции с 2 конвекциями
Шафа для смаження три секції з 2 конвекціями для випічки кондитерки, смаження м'яса, риби і..
57228 грн.