Як правильно вибирати мийні ванни

Ванна мийна – необхідний атрибут професійної кухні будь-якого закладу громадського харчування, будь-то їдальня, кафе або ресторан. І неважливо: або ви відкриваєте новий заклад чи збираетесь розширювати вже існуюче, вам завжди знадобиться мийка (як мінімум – двосекційна).

Незважаючи на те, що за вимогами СЕС мийна ванна — це обов'язковий атрибут на кухні громадського харчування — для прискорення процесу миття посуду, підвищення гігієнічності, ви можете також придбати посудомийну машину, правильний вибір якої позбавить вас від зайвих турбот та витрат.

Мийна ванна постійно піддається впливу вологи, дії слабоагресивних речовин. Тому до вибору мийки слід підходити з усією відповідальністю, щоб не довелося згодом шкодувати та переплачувати.

В першу чергу, виходячи з обсягів посуду, що перемивається за зміну, необхідно визначиться на скільки секцій буде ванна: двох- або трисекційна (тільки односекційну не пропустить СЕС).

За цим параметром та, виходячи з габаритів приміщення мийної, визначаємося з розмірами ванни.

Слід врахувати, що якщо ви плануєте мити громіздкий посуд (гастроємкості 1/1, котли, підноси або великі каструлі), то слід поміркувати над зміцненням ніжок ванни застосувавши двох – або тристоронню обв'язку ніжок ванни.

Визначившись з кількістю необхідних секцій переходимо до технології та конструктивного виконання ванни.

Технологічно чаша ванни може бути виконана зварною або суцільнотягнутою. Зварна буде коштувати дешевше, але все псують зварні шви, ні, не тільки зовнішнім виглядом, але і тим, що її важче мити. Та й самі шви є джерелом постійного скупчення бруду. Також шви з часом можуть стати джерелом протікань. Суцільнотягнені коштують дорожче, але вони й практичніші. По перше — чаша суцільнотягнутої ванни має округлені кути, тому її легше мити, по друге — у такої чаші немає зварювальних швів тому і проблем з протіканням не буде.

Конструктивно ванна може бути повністю виконана з нержавіючої сталі або бути комбінованою – тобто каркас вуглецева сталь, а сама чаша ванни — нержавіюча сталь. Звичайно ж краще, щоб ванна була повністю виконана з нержавіючої сталі – такі ванни відносять до преміум класу, вони коштують дорожче, але вони й практичніші та довговічніші.

Сам каркас може бути трубчастим (діаметром 30 мм.), а може бути виконаний з профілю, трикутник або прямокутник. Тут рекомендується трубчасту конструкцію: по перше — вони краще працюють на кручення, по-друге – їх простіше мити «и таки да», – циліндр має мінімальну поверхню «змочування» тобто ви банально заощадите навіть на пофарбуванні, не кажучи вже про вагу конструкції. Трубчасті конструкції — це правильний вибір.

Якщо підлога мийного відділення нерівна, то слід подбати про те, щоб ніжки у ванни могли регулюватися по висоті. Це вимога з точки зору безпеки та зручності в роботі.

Так виглядає мийна ванна з фарбованою конструкцією через три роки її експлуатаціїНе менш відповідально слід підходити до вибору матеріалу. Звичайно: завжди є спокуса купити подешевше, адже спочатку комбінована конструкція ванни виглядає так само привабливо, як і цілісна конструкція з нержавіючої сталі, але це лише в перший час! Не забуваємо в яких умовах їй доводиться «трудиться».

Постійно вода, лужна середа, іони хлору, механічні дії - миття ножів, виделок. Різкі перепади температур (адже часто ванну використовують й для розморожування продуктів). Все це згодом призведе до відколів, подряпин, які в подальшому стануть осередками розвитку іржі. Звичайно ваду можна своєчасно зафарбувати, але вид буде не той та й персонал не зобов'язаний дбайливо стежити за станом ванни. Тому настійно рекомендуємо зупинити свій вибір на мийній ванні, яка повністю виконана з нержавіючої сталі – це дорожче, але така ванна буде служити роки!

Чому? Подивіться на фотографію ліворуч. Ця ванна, з фарбованої конструкцією, пропрацювала всього три роки, а її зовнішній вигляд неохайний і чіпляє погляд санепідемстанції.

Нержавіюча сталь практична, довговічна та гігієнічна. Та й естетично, навіть через роки, вона виглядає так само привабливо (що дуже важливо для перевірок СЕС). Слід лише ще звернути увагу й на товщину стінок – занадто тонкостінні (близько 1-го мм.) можуть швидко протертися, у буквальному сенсі слова, до дірок та прийти у діркаву непридатність.

На замітку: Перевірити з якого матеріалу виконана ванна можна звичайним магнітом – нержавійка не магнитится.

Слід також врахувати тип подачі води: «подача знизу» – змішувач для подачі води встановлюється безпосередньо на ванну та верхній тип подачі води – коли змішувач розташований над ванною, наприклад на стіні, і не має безпосереднього контакту з нею. Такий тип називається «подача зверху».

Також, при покупці ванни, завжди звертайте увагу, запитуйте у продавця: чи комплектується ванна зливом, і якщо так, то саме яким.

Зовні ванна повинна бути акуратно виконана, всі гострі кути заокруглені, а кромки завальцьовані – для забезпечення безпечної роботи персоналу.

Якщо ви врахуєте всі ці рекомендації, то в майбутньому ви вирішите масу проблем, які можуть виникнути відразу, в процесі установки, або пізніше, в процесі експлуатації.

А звернувшись до нас – ви отримаєте абсолютно безкоштовні консультації та рекомендації. А також якісний продукт, який буде вам служити роками.

Звертайтеся до нас, Телефонуйте! І ми завжди будемо раді вам допомогти: (066) 595 – 15 – 85

Ми пропонуємо тільки якісне обладнання для кафе та їдалень. Від відомих брендів. З наявністю сертифікатів та гарантією від виробників.

Автор: Ishtvan Paladi

Схожі статті

Відкриваємо їдальню. Яке необхідне обладнання

Відкриваємо їдальню. Яке необхідне обладнання

Їдальня – самий демократичний формат громадського харчування. З вишуканим або мінімальним диза..

Мийний цех в їдальні

Мийний цех в їдальні

Організація мийного цеху (мийної) харчоблоку шкільній їдальні, бару, ресторану — інших закладі..

Посудомийна машина для громадського харчування

Посудомийна машина для громадського харчування

Чистота та блиск посуду — це запорука успішності будь-якого закладу громадського харчування, ч..

Як відкрити нове кафе

Як відкрити нове кафе

Отже: Ви вирішили відкрити кафе, або переобладнати під кафе заклад харчування, який раніше вже існув..

Написати відгук

Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис перед тем як написати вігдук