Емальований посуд. Як вибрати і доглядати за ним

Емальований посуд   красиве рішення для домашньої кухні. Каструлі, миски, кружки — інше кухонне начиння, що покрите емаллю, слугує довго, не вбирає запахи, легко чиститься. Барвисті деколі, якими воно зазвичай декорується, робить його яскравим та гарним.

Посуд з емалі прослужить довго, якщо зробити правильний вибір і дотримуватися належного догляду за ним.

Переваги та недоліки

Переваги. Універсальність: підходить для варіння, тушування, для тривалого зберігання продуктів, молока, води. Дешевизна — емальований посуд недорогий, довго зберігає свій товарний вигляд. Хімічно інертний, легко миється.

Недоліки. Немає антипригарних властивостей (зовсім), від різких перепадів температури емаль розтріскується, сколюється — посуд в подальшому стає непридатним. По ньому не можна стукати і тим більше кидати. Згодом темніє.

Вибір

Вибір природний, — за призначенням: каструлі каструльово, а кружки та бідони — для пиття. Колір, яскраві деколі — це красиво, але не головне. На що першочергово слід звернути увагу?

Товщина стінок. «На око» товщину не перевіриш, а між тим — це важлива характеристика. Тонкі стінки вгинаються, вібрують і емалювання незабаром покриється мережею дрібних тріщин.

На замітку: взагалі товщина стінок дуже важлива для всього кухонного начиння: мисок, тарілок з нержавійки, гастроємностей.

Візьміть посуд в руки — якщо важкий, се добрий знак, значить стінки товсті.

Уважно огляньте поверхню, особливо зсередини. Не повинно бути будь-якого вздуття, тріщин або шорсткостей.

По застосуванню. якщо ви користуєтеся індукційною плитою, то уточніть у Продавця придатність саме цього посуду для індукційки, на які максимальні температури він розрахований, пам'ятайте — покриття чутливе до різких перепадів температур.

Догляд

Перед першим застосуванням прожарте посуд: залийте сольовим розчином (столова ложка солі на літр води, якщо посуд об'ємніший — просто дотримуйтесь пропорції), прокип'ятіть і залиште до повного охолодження.

Не ставте в морозилку. Розширюючись рідина може пошкодити захисне покриття.

для духовок — годиться, але з деякими АЛЕ:

  • температура готування в ній не вище 240÷250 °С;

  • якщо духовка вже розігріта — посуд теж слід підігріти;

  • відсутність відколів.

Під час варіння стежте, щоб дно прогрівалося рівномірно, тобто щоб діаметр конфорки приблизно відповідав діаметру посуду.

Нажаль, емальоване покриття не має антипригарних властивостей, тому в емальованому посуді краще не готувати каші і не кип'ятіть молоко — пригорить.

Якщо пригоріло — ні в якому разі не чистите скребком, металевим йоржиком чи іншими абразивами. Краще використовувати харчову соду або сольовий розчин. Залийте розчином, залиште на півдня/ніч, а після просто акуратно очистіть.

Емаль з роками жовтіє, щоб повернути їй первісний вигляд — просто почистіть оцтом або прокип'ятіть в ній яблучну шкірку. Також можете скористатися відбілювачем «Білизна», прокип'ятіть розчин протягом години — блиск та колишня білизна повернеться.

Висновки

Емальований посуд недорогий, практичний, гарно виглядає та доречний на будь якій домашній кухні, але не годиться для інтенсивного вживання на професійній: кухні ресторану, кафе або їдальні (особливо дитячих, шкільних їдалень: емаль сколюється, скрошується і потрапляє в їжу. Незахищений метал кородує, його важкі іони взаємодіють з їжею, що готується — це неприпустимо!).

Хочете купити емальований посуд? Вільно звертайтеся до Менеджера. Консультації безкоштовно.

Продаемо емальований посуд європейского виробника (Угорщина) — якість на довгі роки за помірну ціну.

Написати відгук

Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис перед тем як написати вігдук