Лід для закладів громадського харчування

Лід для закладів громадського харчування

Лід та його форма для підприємствах харчової промисловості та закладах громадського харчування

На переробних підприємствах харчової промисловості та в закладах громадського харчування інтенсивно використовується лід у різноманітних його формах. Тому для того, щоб забезпечити наявність льоду в достатній кількості, широко використовуються промислові льодогенератори.

Лідером у виробництві льодогенераторів є італійська фірма Brema. Вона спеціалізується на виробництві льодогенераторів різної потужності та призначення.

Для багатьох лід сприймається тільки як замерзла вода, але не для фахівців, які знають: що його склад, агрегатна температураи, а особливо форма – сильно різниться та впливає на охолодження продукту.

Лід, за загальноприйнятою класифікацією, буває: кубиковой форми (найбільш поширеної – про неї знають навіть побутові споживачі), пальчиковий, крошковий, гранули та лускатий лід.

Лід у вигляді кубиків, як зазначалось раніш, найбільш поширений – він частіш за інших додається до алкогольних напоїв, у різноманітні коктейлі та соки. У кубикового льоду, завдяки нерівним граням, інтенсивна теплопередача, що призводить до швидкого охолодження напоїв. З цієї причини така форма льоду широко застосовується в барах та ресторанах. Для виробництва кубикового льоду компанія Brema рекомендує льодогенератори серії CB – вони надійні та практичні в роботі.

Інша форма льоду – пальчикова (циліндрик з отвором) – широко використовується в лонг-дринках. Пальчикова форма, завдяки збільшеній площі змочування, дає тривалий ефект охолодження.

Ще один різновид форми – пірамідальна – широко використовується на підприємствах швидкого харчування (фаст-фуди та точки вуличної торгівлі). Так як невеликі розміри (порівняйте: 7 гр. пірамідка та 18 гр. звичайний кубик льоду), а також велика кількість граней призводить до охолодження напоїв чи не швидше, ніж зі звичайними кубиками.

Крошковий лід. Для охолодження коктейлів зазвичай використовують льодову крихту. Потреба в ній призвела до створення спеціалізованих апаратів – льдогенераторів крошкового льоду. Найбільш популярні, – це серії ледогенераторов від Brema: серія TB (зі спеціальним накопичувачем льоду) та TM (без такого).

Це стосовно громадського харчування, а що стосується підприємств торгівлі, у магазинах та супермаркетах, для викладки риби та м'яса на спеціальних холодильних столах, застосовується гранульований лід у вигляді невеликих гранул. Товар викладений на таку льодову підстилку швидко охолоджується та не дряпається. Крім торгівлі, гранульований лід широко застосовується на рибопереробних підприємствах, в м'ясопереробній галузі, у хлібопекарській промисловості (процес холодного замісу), а також і в інших галузях.

З генераторів гранульованого льоду хотілося б рекомендувати льодогенератори Brema GB, серії G – вони надійні, довговічні та зручні в експлуатації. Можуть поставлятся як з накопичувачем льоду так і без нього.

Рыба в чешуйчастом льдеНаступний різновид форми генерованого льоду – лускатий лід. По суті, – це сухий лід пятипорцентної вологості, який, завдяки великій поверхні дотику, відмінно охолоджує продукти. Лускатий лід широко розповсюджено на підприємствах торгівлі, у м'ясній та молочній галузях, а також у фармацевтиці. Серед генераторів лускатого льоду добре себе зарекомендував льодогенератор Brema з серії Muster. Він надійний (як і всі льодогенератори від Brema), довговічний та зручний в експлуатації.

Висновок. Якщо ви шукайте льодогенератор, то рекомендуємо вам звернути увагу на промислові льдегенератори від Brema. Ця фірма дійсно є лідером по виробництву промислових льодогенераторів. У неї багаторічний досвід вузької спеціалізації, широкий модельний ряд, надійність та відмінна якість — Bremma, — це дійсно гарний вибір. Рекомендуємо.

Ще хочеться відзначити, що промислові льодогенератори Brema використовують в роботі як повітряне, так і водяне охолодження, розраховані на роботу в широкому діапазоні температур (а це надзвичайно важливо на відкритих терасах спекотним літом). Вони економічні та екологічно безпечні (задіяний хлолодагент R404a). Загалом настійно рекомендуємо вам виробника Brema.

Автор: Ishtvan Paladi


Товари, що відносяться до даної статті
* — це умовні одиниці, які наведені тут лише для довідки